Świat

Tour de France 2022: Jasper Philipsen wygrał 15.etap

Alpecin-Fenix

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) wygrał 15. etap Tour de France 2022. Odcinek był niezwykle pechowy dla ekipy Jumbo-Visma: straciła ona Stevena Kruijswijka, a lider zmagań, Jonas Vingegaard leżał w kraksie.

Etap z metą w Carcassone wydawał się być stworzonym dla ucieczki, którą powstrzymać mogła jedynie mocna praca ekip sprinterskich. Na papierze na takową się nie zapowiadało, lecz ostatecznie byliśmy świadkami właśnie finiszu z grupy. Złożyło się na to kilka czynników.

Profil 15. etapu Tour de France 2022

Przede wszystkim – do ucieczki dnia próbował się załapać Wout van Aert. Lider klasyfikacji punktowej zniechęcił chyba grasantów, bowiem ostatecznie znalazł się na czele z zaledwie dwoma kompanami. Po pewnym czasie wrócił do peletonu, a całą akcję zneutralizowano. Ostatecznie o wyniku etapu przesądził finisz grupy, w którym najlepszy okazał się Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck).

Był to etap niezwykle pechowy dla Jumbo-Visma. Z powodu kraksy wycofać musiał się Steven Kruiswijk, a w kraksie leżał też Jonas Vingegaard, lider klasyfikacji generalnej.

Results powered by FirstCycling.com

To Top