Świat

Tour de France: Jonas Vingegaard nowym liderem, dramat Tadeja Pogacara!

Jonas Vingegaard wygrał 11. etap Tour de France. Tadej Pogacar stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Duńczyka.

Środa przynosiła kolarzom nie lada wyzwanie. 152-kilometrowy etap zawierał w sobie między innymi kultową wspinaczkę na Col du Galibier, a finisz ulokowany był na Col du Granon.

Pierwsza część rywalizacji przyniosła akcję ucieczki, w której najmocniejszy był Warren Barguil (Arkea-Samsic). Gdy Francuz jechał na czele, w grupie faworytów drużyna Jumbo-Visma serią śmiałych ataków próbowała zgubić lidera, Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates). Udało się go jedynie odizolować, w dodatku – na krótko, bo ostatecznie, przed ostatnią wspinaczką wszystko się “zjechało”.

Na podjeździe prowadzącym na finisz grupę prowadził Rafał Majka. Do Barguila traciła ona trzy minuty, ale różnica szybko topniała. “Zgred” doprowadził swoją pracą do tego, że odizolowany od pomocników został Jonas Vingegaard.

Z grupy faworytów atakowali Nairo Quintana (Arkea) i Romain Bardet (Team DSM). Naprawdę gorąco zrobiło się 5 kilometrów od mety, gdy szarpnął Vingegaard, a Pogacar nie był w stanie podążyć nawet za ścigającym go Majką.

Słoweniec przeżywał koszmar, a jego straty do Duńczyka rosły. Ostatecznie stracił koszulkę lidera wyścigu.

Results powered by FirstCycling.com

To Top