Świat

Tour de France: Protesty, neutralizacja i Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort
Magnus Cort / fot. EF Education - Nippo

Magnus Cort Nielsen (EF Education-EasyPost) wygrał 10. etap Tour de France. Zmagania na trasie przyćmił jednak protest ekologów, który doprowadził do chwilowej neutralizacji zmagań.

Kolarze we wtorek mieli do przejechania krótki, 148-kilometrowy etap z metą w Megeve. Choć peleton formalnie wjeżdżał w Alpy, trudności nie były jeszcze duże. Peleton do pokonania miał cztery premie górskie, ale najbardziej wymagająca z nich miała “tylko” drugą kategorię.

Odcinek wyglądał na znakomitą okazję dla uciekinierów, toteż nie dziwiła długa walka o zawiązanie się odjazdu dnia. Ostatecznie znalazło się w nim 25 zawodników, z których najbardziej aktywnie jechał Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost). Włoch zdecydował się na solowy atak, lecz gdy jechał z przewagą 45 sekund nad pozostałymi grasantami został… zatrzymany przez ekologów, którzy zablokowali trasę przejazdu. Zmagania zneutralizowano i powrócono do walki po kilkunastu minutach. Co ciekawe, Bettiol początkowo ich… ominął i pognał dalej, ale został zatrzymany przez sędziów.

Ostatecznie na finałowych metrach bardzo zaciętą walkę stoczyli Magnus Cort (EF Education-EasyPost) i Nick Schultz (BikeExchange-Jayco). Górą był Duńczyk.

Results powered by FirstCycling.com

To Top