Świat

Udana niedziela polskiego kolarstwa. Medal ME był blisko

Marceli Bogusławski
Marceli Bogusławski fot. Dariusz Krzywański

Poniedziałkowy poranek i związany z nim, emocjonalny dół to dobra okazja, by poprawić sobie humor, wspominając udane występy Polaków w miniony weekend. Szczególnie udana była dla nas niedziela, gdy swoje wyścigi wygrali Marceli Bogusławski i Daria Pikulik, a świetny występ w mistrzostwach Europy zaliczyła Dominika Włodarczyk.

Zacznijmy od końca: 21-letnia Włodarczyk zajęła w wyścigu ze startu wspólnego kategorii U-23 podczas odbywających się w Portugalii ME siódme miejsce. Nasza zawodniczka do samego końca walczyła o medal, finiszując w czołowej, 12-osobowej grupie. Choć jej wynik jest już i tak sporym sukcesem, ona w sieciach społecznościowych mówiła o dużym niedosycie.

“Jechałam po medal. Walczyłam o medal. Miałam serce i głowę nastawione na walkę o medal. Medalu nie mam” – napisała, analizując swój występ. “Pojechałam w jedną ucieczkę za dużo, być może chciałam pokazać za wiele” – dodawała zaznaczając, jak wielkim honorem jest dla niej reprezentowanie kraju.

Jej koleżanka z drużyny ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław, Daria Pikulik wygrała z kolei odbywający się w Belgii wyścig kategorii 1.1, 2 Districtenpijl – Ekeren-Deurne. W czołowej “10” była też inna zawodniczka tej ekipy, Kaja Rysz.

Dodać wypada również, że w niedzielę zakończyło się Giro Rosa, w trakcie którego oglądaliśmy w akcji Martę Lach, Martę Jaskulską i Karolinę Kumięgę. Nasze zawodniczki skupiały się tam przede wszystkim na zbieraniu doświadczenia, które, jak przekazała sama Lach, “powinno zaprocentować w przyszłości”.

Niedziela przyniosła nam również sukces w zmaganiach mężczyzn. Podczas GP Polski najlepszy okazał się Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Dzień wcześniej, w GP Czech drugi był z kolei Jakub Kaczmarek, inny zawodnik tej ekipy.

To Top