Świat

Tour de France: Wout van Aert wygrał czwarty etap

Wout Van Aert
Wout Van Aert podczas Tour de France 2022, fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) po efektownym ataku wygrał czwarty etap Tour de France.

Zawodnicy po dniu przerwy i transferze z Danii do Francji rywalizowali na liczącym 171 kilometrów etapie z Dunkierki do Calais. Teren nie był przesadnie wymagający, choć sporo było krótkich, mogących “odsiać” sprinterów, niekategoryzowanych podjazdów. Ekipa Trek-Segafredo zapowiadała, że zrobi, co może by nie dopuścić do finiszu całej grupy.

Profil 4. etapu Tour de France 2022

Nim jednak oglądaliśmy kluczowe dla losów odcinka wydarzenia, przyszło nam “ekscytować” się akcją ucieczki. Ujęte jest to w cudzysłów, bowiem… poza Magnusem Cortem (EF Education-EasyPost) nikt przesadnie nie kwapił się do akcji. Duńczyk pojechał ostatecznie z Anthonym Perezem (Cofidis) i dołożył kolejne punkty do klasyfikacji górskiej, której jest liderem. Gdy minął przedostatnią z premii… wrócił do peletonu, a na czele sam został Francuz.

Na ostatnim kategoryzowanym podjeździe prawdziwą “rzeź” urządzili kolarze Jumbo-Visma i Ineos Grenadiers. Piekielnie mocne tempo, jakie podyktowali sprawiło, że na czele zostało raptem paru zawodników – w komplecie z obu ekip. Różnice nie były jednak duże. Zaatakował Wout van Aert, zyskując sporą przewagę. Współpraca za jego plecami się nie układała.

Results powered by FirstCycling.com

To Top