Świat

Tour de France 2022: zapowiedź 3. etapu

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Deceuninck - Quick Step

Ostatni dzień rywalizacji na duńskich szosach to ponownie sprinterski odcinek ze startem w Velje i metą w Sønderborgu. Kto pierwszy znajdzie patent na ekipę Quick Step -Alpha Vinyl?

Trasa 3. etapu Tour de France 2022

Przez większość etapu kolarze pojadę w południowym kierunku i będą się zmagać z czołowym wiatrem w typowym dla Danii odkrytym terenie. Podobnie jak wczoraj na zawodników będą czekać trzy górskie premie 4. kategorii i jeden lotny finisz w Christiansfeld. W samym Sønderborgu dojazd do mety będzie dość prosty, a kluczowe dla sprinterów będzie wyjście na finałową prostą z ostatniego zakrętu znajdującego się 800 metrów przed metą.

Faworyci 3. etapu Tour de France 2022

Ponownie największe szanse trzeba dać Fabio Jakobsenowi. Sprinter Quick Stepu perfekcyjnie wykonał finisz wczorajszego dnia i dziś wydaje się, że z pomocą Michaela Morkova znów będzie miał pole position na finałowej prostej.

Liczyłem wczoraj mocno na Madsa Pedersena i Duńczyk z Trek-Segafredo zafiniszował na 2. etapie na 3. pozycji. Były mistrz świata doskonale czuje się w nieco trudniejszych finiszach i wydaje się, że dziś będzie w końcówce dla niego nieco za łatwo, ale wciąż może się wmieszać w walkę o wygraną. Podobnie zresztą jak Wout van Aert (Jumbo-Visma), który po dwóch drugich miejscach będzie szukać okazji do przełamania.

Nie doceniłem dyspozycji Petera Sagana i Słowak wczoraj mnie zaskoczył zajmując 6. miejsce. Wydaje mi się jednak, że to są aktualnie maksymalne możliwości trzykrotnego mistrza świata, bo kandydatów do wyższych lokat jest co najmniej kilku. Przed zawodnikiem TotalEnergies powinni się znaleźć Caleb Ewan (Lotto-Soudal), którego wczoraj z walki wykluczył defekt oraz Jasper Philipsen (Deceunick-Alpecin) i Dylan Groenewegen (BikeExchange).

Na pierwszym sprinterskim odcinku ładnie zaprezentował się Jeremy Lecroq (B&B), który był wczoraj 7., a czołową dziesiątkę zamknął Hugo Hofstetter (Arkea-Samsic) i obaj dziś powinni zająć podobne lokaty. W czubie także możemy spodziewać się Danny’ego van Poppela (Bora-hansgrohe), Alexandra Kristoffa (Intermarche) czy Maxa Walscheida (Cofidis).

To Top