Świat

Yves Lampaert: Jestem tylko farmerem z Belgii i zrobiłem to!

Yves Lampaert
Yves Lampaert / fot. Tour de France

Yves Lampaert (Quick-Stel Aplha Vinyl) niespodziewanie wygrał premierowy etap Tour de France 2022. Belg po zakończeniu zmagań nie posiadał się z radości.

Kolarz ekipy Patricka Lefevere’a sprawił niespodziankę, wyprzedzając głównych faworytów. Niedawno wywalczył srebrny medal mistrzostw kraju w jeździe indywidualnej na czas, lecz mało kto mógł przypuszczać, że w Kopenhadze będzie w stanie nawiązać walkę ze ścisłą, światową czołówką specjalistów.

– Liczyłem na miejsce w TOP10 i już to byłoby świetnym wynikiem. Pokonałem jednak najlepszych zawodników świata. Jestem tylko farmerem z Belgii i zrobiłem to, to nieoczekiwane – cieszył się Lampaert, cytowany przez biuro wyścigu.

Jak dodał, fakt, że założył żółtą koszulkę lidera dotrze do niego prawdopodobnie dopiero po wyścigu. – No, może w poniedziałek, gdy zobaczę się z żoną i synem – żartował.