Polska

MP w kolarstwie szosowym 2022: Maciej Bodnar ze złotem w jeździe na czas

Maciej Bodnar
Maciej Bodnar / fot. TotalEnergies

Maciej Bodnar (TotalEnergies) wywalczył złoty medal MP w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas w kategorii Elity.

Pierwszego dnia zmagań prezentowali się Orlicy, a po nich – Elita. Na starcie najbardziej prestiżowej z kategorii stanęło dziewięciu zawodników: Michał Brauliński, Kamil Gradek, Marcin Białobłocki, Daniel Staniszewski, Szymon Rekita, Piotr Brożyna, Łukasz Wiśniowski, Filip Maciejuk oraz Maciej Bodnar. Zabrakło Michała Kwiatkowskiego, który był obecny na wstępnej liście zgłoszeń.

Mapy i program MP w kolarstwie szosowym 2022

Zawodnicy mieli do przejechania 51 kilometrów. W kategorii Orlików rywalizowano na krótszym dystansie – 34 km.

MP w kolarstwie szosowym 2022: Trasa jazdy indywidualnej na czas

Bezkonkurencyjny okazał się Maciej Bodnar, który notował najlepsze międzyczasy już od startu i bardzo pewnie zwyciężył. Kolejne miejsca zajęli Kamil Gradek i Szymon Rekita.

MP w kolarstwie szosowym 2022: Wyniki Elity mężczyzn (jazda indywidualna na czas)