Polska

MP w kolarstwie szosowym 2022: Ciekawe nazwiska na liście startowej

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Już w środę rozpoczną się MP w kolarstwie szosowym, które odbędą się na Mazowszu. Na liście zgłoszeń znaleźć możemy kilka ciekawych nazwisk, a także niespodzianek. Wystartować ma między innymi Michał Kwiatkowski, ale i… Marcin Białobłocki.

“Kwiato” wycofał się z Criterium du Dauphine, uskarżając się na ból. Od tamtej pory (jeżeli polegać na jego aktywności rejestrowanej w serwisie Strava) jeździ niewiele, toteż jego dyspozycja pozostaje zagadką. Jeżeli jednak przyjedzie do Polski, będzie rzecz jasna głównym kandydatem do zdobycia koszulki w wyścigu ze startu wspólnego. Zagrozić mu mogą Szymon Sajnok czy Łukasz Wiśniowski, a także drużyny krajowe, przede wsyzstkim HRE Mazowsze Serce Polski czy Voster ATS (ten drugi osłabiony brakiem obrońcy tytułu, Macieja Paterskiego.

MP w kolarstwie szosowym 2022: mapy, program

Bardzo interesująco zapowiada się z kolei rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Zgłoszony jest bowiem… Marcin Białobłocki, przed laty zawodnik z czołowej dziesiątki tej specjalizacji na świecie, zwycięzca etapowy z Tour de Pologne i mistrz kraju. Profesjonalną karierę zakończył już jakiś czas temu, lecz kto wie, czy nie sprawi małej niespodzianki. Naturalnie oglądać będziemy też Macieja Bodnara.

Lista startowa – zgłoszenia indywidualne

Lista startowa – zgłoszenia drużynowe

To Top