Świat

Rafał Majka drugi na trzecim etapie Tour of Slovenia

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team Emirates

Rafał Majka i Tadej Pogacar zabawili się z rywalami na trasie trzeciego etapu Tour of Slovenia (ProSeries). Trzeciego dnia zmagań wygrał Słoweniec, a Polak był drugi. Stracił jednak koszulkę lidera na rzecz kolegi z ekipy.

“Zgred”, który wygrał pierwszy etap przystępował do rywalizacji w piątek jako lider klasyfikacji generalnej. “Pogi” był trzeci. Przewaga tej dwójki (opierająca się nie tylko na indywidualnych umiejętnościach, ale i sile zespołu) nad resztą rywali nie podlegała dyskusji. Zagadką pozostawało w zasadzie… który z nich zwycięży i czy Słoweniec odbierze kompanowi koszulkę lidera.

źr. La Flamme Rouge

15 kilometrów od mety, na szczycie podjazdu Svetina Majka i Pogacar mieli 50 sekund przewagi nad goniącą grupą, w której byli między innymi Domen Novak i Matej Mohorić (obaj Bahrain-Victorious). Na zjazdach, poprzedzających 2-kilometrową wspinaczkę do mety dojechał do nich Nicola Conci (Alpecin-Fenix). Trójka razem zaczęła finałową rozgrywkę. Kilometr od mety Majka został, a Pogacar po chwili “odczepił” Conciego, wygrywając etap i przejmując koszulkę lidera. Polak finiszował jako drugi.

Results powered by FirstCycling.com

To Top