Świat

COVID-19 paraliżuje Tour de Suisse. Nie ma kto się ścigać!

Aleksander Własow
Aleksander Własow / fot. BORA-hansgrohe

Piątkowy poranek przyniósł informacje o masowych wycofaniach z Tour de Suisse z powodu zakażeń koronawirusem. Dochodzi do tego, że w peletonie zostanie prawdopodobnie… ledwie kilkudziesięciu kolarzy. Wypadł między innymi lider, Aleksander Własow (BORA-hansgrohe).

W świecie kolarstwa zdążyliśmy już niemal zapomnieć o istnieniu COVID-19, gdyż wycofania z jego powodu w zasadzie ustały. Koszmary wróciły w czwartek, gdy z udziału w Tour de Suisse zrezygnowała drużyna Jumbo-Visma. Jak się okazuje – było to dopiero preludium do piątkowych wydarzeń.

Rano pojawiły się doniesienia o pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u Marca Hirschiego (UAE Team Emirates) i większości kolarzy EF Education – EasyPost. Następnie ogłoszono, że z akcji wypali Aleksander Własow i Anton Palzer, obaj z BORA-hansgrohe, przy czym ten pierwszy był liderem zmagań). Później ruszyła lawina.

Wycofanie z wyścigu ogłosiły Alpecin-Fenix oraz Bahrain-Victorious. Łącznie z rywalizacją pożegnało się już 22 kolarzy (ze 123, którzy ukończyli piąty, czwartkowy etap). Trzeba zaznaczyć, że to stan na godzinę 10:30, bo… niewykluczone, że zakażeń będzie tylko przybywać.

To Top