Świat

Criterium du Dauphine: Godziny startu na etapie jazdy indywidualnej na czas

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Środa to podczas Criterium du Dauphine dzień jazdy indywidualnej na czas. Kolarze pokonają 31,9 kilometra a obsada sprawia, że będą to niemal “małe” mistrzostwa świata.

Po trzech dniach rywalizacji w klasyfikacji generalnej prowadzi Wout van Aert (Jumbo-Visma), jeden z głównych faworytów środowej “czasówki”. Koszulki będzie bronić na względnie płaskiej, bardzo długiej trasie z Montbrison do La Bâtie d’Urfé.

Będzie jednak z kim walczyć, bowiem na starcie znaleźli się również tacy specjaliści jak Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), Remi Cavagna (Quick-Step Alpha Vinyl) czy Primoż Roglić (Jumbo-Visma).

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) ruszy na trasę o 15:00. Wcześniej z rampy zjadą Łukasz Owsian i Kamil Gradek.

1 Matthew Walls (GBr) Bora-Hansgrohe 13:06:00
2 Leon Heinschke (Ger) Team DSM 13:07:00
3 Dries Van Gestel (Bel) TotalEnergies 13:08:00
4 Taj Jones (Aus) Israel-Premier Tech 13:09:00
5 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 13:10:00
6 Guy Sagiv (Isr) Israel-Premier Tech 13:11:00
7 Xandres Vervloesem (Bel) Lotto Soudal 13:12:00
8 Mathias Norsgaard (Den) Movistar Team 13:13:00
9 Julius Johansen (Den) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 13:14:00
10 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 13:15:00
11 Dylan Groenewegen (Ned) BikeExchange-Jayco 13:16:00
12 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Victorious 13:17:00
13 Miguel Heidemann (Ger) B&B Hotels-KTM 13:18:00
14 Sandy Dujardin (Fra) TotalEnergies 13:19:00
15 Kamil Gradek (Pol) Bahrain Victorious 13:20:00
16 Valentin Ferron (Fra) TotalEnergies 13:21:00
17 Amund Grøndahl Jansen (Nor) BikeExchange-Jayco 13:22:00
18 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels-KTM 13:23:00
19 Alex Edmondson (Aus) BikeExchange-Jayco 13:24:00
20 Luke Durbridge (Aus) BikeExchange-Jayco 13:25:00
21 Alexis Gougeard (Fra) B&B Hotels-KTM 13:26:00
22 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 13:27:00
23 Thomas Champion (Fra) Cofidis 13:28:00
24 Carlos Barbero (Spa) Trek-Segafredo 13:29:00
25 Idar Andersen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 13:30:00
26 Eddy Fine (Fra) Cofidis 13:31:00
27 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 13:32:00
28 Antwan Tolhoek (Ned) Trek-Segafredo 13:33:00
29 Tsgabu Grmay (Eth) BikeExchange-Jayco 13:34:00
30 Fabien Grellier (Fra) TotalEnergies 13:35:00
31 Christophe Laporte (Fra) Jumbo-Visma 13:36:00
32 Tony Gallopin (Fra) Trek-Segafredo 13:37:00
33 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroen Team 13:38:00
34 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 13:39:00
35 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma 13:40:00
36 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13:41:00
37 Kevin Colleoni (Ita) BikeExchange-Jayco 13:42:00
38 Laurens De Plus (Bel) Ineos Grenadiers 13:43:00
39 Marco Brenner (Ger) Team DSM 13:44:00
40 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroen Team 13:45:00
41 James Shaw (GBr) EF Education-EasyPost 13:46:00
42 Mark Padun (Ukr) EF Education-EasyPost 13:47:00
43 Anthon Charmig (Den) Uno-X Pro Cycling Team 13:48:00
44 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal 13:49:00
45 James Piccoli (Can) Israel-Premier Tech 13:50:00
46 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 13:51:00
47 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 13:52:00
48 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team 13:53:00
49 Jannik Steimle (Ger) Quick-Step Alpha Vinyl Team 13:54:00
50 Edvald Boasson-Hagen (Nor) TotalEnergies 13:55:00
51 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 13:56:00
52 Owain Doull (GBr) EF Education-EasyPost 13:57:00
53 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-EasyPost 13:58:00
54 Guy Niv (Isr) Israel-Premier Tech 13:59:00
55 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Qazaqstan Team 14:00:00
56 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 14:01:00
57 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 14:02:00
58 Matis Louvel (Fra) Arkea-Samsic 14:03:00
59 Anthony Delaplace (Fra) Arkea-Samsic 14:04:00
60 Filippo Conca (Ita) Lotto Soudal 14:05:00
61 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroen Team 14:06:00
62 Tiesj Benoot (Bel) Jumbo-Visma 14:07:00
63 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 14:08:00
64 François Bidard (Fra) Cofidis 14:09:00
65 Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroen Team 14:10:00
66 Sean Quinn (USA) EF Education-EasyPost 14:11:00
67 Thibault Guernalec (Fra) Arkea-Samsic 14:12:00
68 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroen Team 14:13:00
69 Lukasz Owsian (Pol) Arkea-Samsic 14:14:00
70 Benjamin Thomas (Fra) Cofidis 14:15:00
71 Romain Combaud (Fra) Team DSM 14:16:00
72 Jonas Gregaard (Den) Uno-X Pro Cycling Team 14:17:00
73 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 14:18:00
74 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team 14:19:00
75 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 14:20:00
76 Simone Velasco (Ita) Astana Qazaqstan Team 14:21:00
77 Aleksandr Riabushenko (Blr) Astana Qazaqstan Team 14:22:00
78 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 14:23:00
79 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels-KTM 14:24:00
80 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-KTM 14:25:00
81 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 14:26:00
82 Nicholas Schultz (Aus) BikeExchange-Jayco 14:27:00
83 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Alpha Vinyl Team 14:28:00
84 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Alpha Vinyl Team 14:29:00
85 Hugo Page (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 14:30:00
86 Michael Storer (Aus) Groupama-FDJ 14:31:00
87 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 14:32:00
88 Hugo Toumire (Fra) Cofidis 14:33:00
89 Omer Goldstein (Isr) Israel-Premier Tech 14:34:00
90 Javier Romo Oliver (Spa) Astana Qazaqstan Team 14:35:00
91 Andrey Zeits (Kaz) Astana Qazaqstan Team 14:36:00
92 Mark Donovan (GBr) Team DSM 14:37:00
93 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 14:38:00
94 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels-KTM 14:39:00
95 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroen Team 14:40:00
96 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 14:41:00
97 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 14:42:00
98 Stefan De Bod (RSA) Astana Qazaqstan Team 14:43:00
99 Simon Clarke (Aus) Israel-Premier Tech 14:44:00
100 Warren Barguil (Fra) Arkea-Samsic 14:45:00
101 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 14:46:00
102 Eliot Lietaer (Bel) B&B Hotels-KTM 14:47:00
103 Laurens Huys (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 14:48:00
104 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM 14:49:00
105 Maxime Bouet (Fra) Arkea-Samsic 14:50:00
106 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 14:51:00
107 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 14:52:00
108 Alexis Vuillermoz (Fra) TotalEnergies 14:53:00
109 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 14:54:00
110 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 14:55:00
111 Simon Geschke (Ger) Cofidis 14:56:00
112 Kobe Goossens (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 14:57:00
113 Simon Guglielmi (Fra) Arkea-Samsic 14:58:00
114 Chris Froome (GBr) Israel-Premier Tech 14:59:00
115 Michal Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 15:00:00
116 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 15:01:00
117 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 15:02:00
118 George Bennett (NZl) UAE Team Emirates 15:03:00
119 Antonio Tiberi (Ita) Trek-Segafredo 15:04:00
120 Luis Leon Sanchez (Spa) Bahrain Victorious 15:05:00
121 Mikkel Honoré (Den) Quick-Step Alpha Vinyl Team 15:06:00
122 Samuele Battistella (Ita) Astana Qazaqstan Team 15:08:00
123 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 15:10:00
124 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 15:12:00
125 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 15:14:00
126 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 15:16:00
127 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ 15:18:00
128 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 15:20:00
129 Andrea Bagioli (Ita) Quick-Step Alpha Vinyl Team 15:22:00
130 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 15:24:00
131 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 15:26:00
132 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 15:28:00
133 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 15:30:00
134 Mattia Cattaneo (Ita) Quick-Step Alpha Vinyl Team 15:32:00
135 Eddie Dunbar (Irl) Ineos Grenadiers 15:34:00
136 Juan Ayuso Pesquera (Spa) UAE Team Emirates 15:36:00
137 Tobias Halland Johannessen (Nor) Uno-X Pro Cycling Team 15:38:00
138 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 15:40:00
139 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroen Team 15:42:00
140 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 15:44:00
141 Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma 15:46:00
142 Esteban Chaves Rubio (Col) EF Education-EasyPost 15:48:00
143 Ruben Guereiro (Por) EF Education-EasyPost 15:50:00
144 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 15:52:00
145 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 15:54:00
146 Victor Lafay (Fra) Cofidis 15:56:00
147 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 15:58:00
148 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 16:00:00

To Top