Świat

Criterium du Dauphine: David Gaudu wygrał trzeci etap

David Gaudu (Groupama-FDJ) wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine. Triumf padłby pewnie łupem Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), gdyby ten… nie zaczął się cieszyć zbyt wcześnie.

Po poniedziałkowym odcinku, który zakończył się niespodziewanym triumfem Alexisa Vuillermoza (TotalEnergies) po ucieczce wydawało się, że peleton tym razem nie da się już zaskoczyć. Tym razem etap był jednak zdecydowanie trudniejszy. 169 kilometrów z Saint-Paulien do Chastreix-Sancy był pagórkowaty, ale przede wszystkim – kończył się podjazdem o długości 6,2 kilometra i średnim nachyleniu 5,6%.

Profil 3. etapu, źr. Organizator

Ucieczka tego dnia nie była szczególnie mocna, lecz 25 kilometrów od finiszu na czele wciąż utrzymywało się trzech zawodników – Jonas Gregaard (Uno-X), Pierre Rolland oraz Sebastian Schonberger (obaj B&B). Ich zapas wynosił niecałe dwie minuty. U stóp finałowej wspinaczki pozostało im już tylko 20 sekund.

Na ostatnich metrach najszybszy był Wout van Aert. I pewnie wygrałby etap, gdyby nie… przedwczesna radość. Przez sprytne wyrzucenie roweru pokonał go bowiem David Gaudu.

Results powered by FirstCycling.com

To Top