Świat

Criterium du Dauphine 2022: Lista startowa wyścigu

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Organizatorzy Criterium du Dauphine opublikowali ostateczną listę startową tegorocznej edycji zmagań. W akcji oglądać będziemy między innymi Michała Kwiatkowskiego (Ineos Grenadiers). Zabraknie za to Rafała Majki (UAE Team Emirates).

Siedmiodniowa impreza to tradycyjnie dla wielu kolarzy “próba generalna” przed zbliżającym się Tour de France. Podobnie jak przed rokiem, nie będziemy jednak oglądać w niej w akcji ubiegłorocznego triumfatora “Wielkiej Pętli”, Tadeja Pogacara, który obrał drogę przygotowań wiodącą przez Tour of Slovenia. Podobnym do niego szlakiem podąża Rafał Majka, który również w Delfinacie się nie pojawi.

Zagadką jest rola w Ineos Grenadiers “Kwiato”. Wobec tego, że w wyścigu pojadą m.in. Tao Geoghegan Hart czy Ethan Hayter wydaje się jednak, że może się skupić na roli pomocnika.

Criterium du Dauphine 2022: Lista startowa wyścigu

INEOS GRENADIERS
1 GBR GEOGHEGAN HART Tao
2 CRC AMADOR Andrey
3 IRL DUNBAR Edward
4 BEL DE PLUS Laurens
5 ITA GANNA Filippo
6 GBR HAYTER Ethan
7 POL KWIATKOWSKI Michal
BORA-HANSGROHE
11 AUT KONRAD Patrick
12 ITA FABBRO Matteo
13 NED KELDERMAN Wilco
14 BEL MEEUS Jordi
15 GER POLITT Nils
16 AUT PÖSTLBERGER Lukas
17 GBR WALLS Matthew
BAHRAIN VICTORIOUS
21 AUS HAIG Jack
22 GER BAUHAUS Phil
23 ITA CARUSO Damiano
24 POL GRADEK Kamil
25 AUS HAUSSLER Heinrich
26 ESP SÁNCHEZ Luis León
27 BEL TEUNS Dylan
MOVISTAR TEAM
31 ESP MAS Enric
32 ESP ERVITI Imanol
33 ESP IZAGIRRE Gorka
34 DEN NORSGAARD Mathias
35 USA JORGENSON Matteo
36 AUT MUHLBERGER Gregor
37 ESP VERONA Carlos
JUMBO-VISMA
41 SLO ROGLIC Primoz
42 BEL BENOOT Tiesj
43 AUS HARPER Chris
44 NED KRUIJSWIJK Steven
45 FRA LAPORTE Christophe
46 BEL VAN AERT Wout
47 DEN VINGEGAARD Jonas
AG2R CITROËN TEAM
51 AUS O’CONNOR Ben
52 FRA BOUCHARD Geoffrey
53 BEL DEWULF Stan
54 BEL NAESEN Oliver
55 FRA PARET-PEINTRE Aurélien
56 BEL VAN AVERMAET Greg
57 FRA VENTURINI Clément
GROUPAMA-FDJ
61 FRA GAUDU David
62 FRA ARMIRAIL Bruno
63 LUX GENIETS Kevin
64 FRA LE GAC Olivier
65 FRA MADOUAS Valentin
66 FRA MOLARD Rudy
67 AUS STORER Michael
ISRAEL-PREMIER TECH
71 GBR FROOME Chris
72 AUS CLARKE Simon
73 ISR GOLDSTEIN Omer
74 AUS JONES Taj
75 ISR NIV Guy
76 CAN PICCOLI James
77 ISR SAGIV Guy
UNO-X PRO CYCLING TEAM
81 NOR JOHANNESSEN Tobias Halland
82 NOR ANDERSEN Idar
83 DEN CHARMIG Anthon
84 DEN EG Niklas
85 NOR SKAARSETH Anders
86 NOR SLEEN Torjus
87 DEN GREGAARD Jonas
QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
91 ITA BAGIOLI Andrea
92 ITA CATTANEO Mattia
93 FRA CAVAGNA Remi
94 CZE CERNÝ Josef
95 BEL DEVENYNS Dries
96 DEN HONORE Mikkel
97 GER STEIMLE Jannik
TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO
101 NED GROENEWEGEN Dylan
102 ITA COLLEONI Kevin
103 AUS DURBRIDGE Luke
104 AUS EDMONDSON Alex
105 ETH GRMAY Tsgabu
106 NOR JANSEN Amund Grøndahl
107 AUS SCHULTZ Nick
UAE TEAM EMIRATES
111 USA MCNULTY Brandon
112 POR OLIVEIRA Ivo
113 COL ARDILA Andres
114 ESP AYUSO Juan
115 NZL BENNETT George
116 COL MOLANO Sebastian
117 ITA TROIA Oliviero
TREK-SEGAFREDO
121 ITA TIBERI Antonio
122 FRA BERNARD Julien
123 FRA ELISSONDE Kenny
124 FRA GALLOPIN Tony
125 LAT SKUJINS Toms
126 BEL STUYVEN Jasper
127 NED TOLHOEK Antwan
COFIDIS
131 FRA THOMAS Benjamin
132 FRA BIDARD François
133 FRA CHAMPION Thomas
134 FRA FINÉ Eddy
135 GER GESCHKE Simon
136 FRA LAFAY Victor
137 FRA TOUMIRE Hugo
TOTALENERGIES
141 FRA VUILLERMOZ Alexis
142 NOR BOASSON-HAGEN Edvald
143 FRA DOUBEY Fabien
144 FRA DUJARDIN Sandy
145 FRA FERRON Valentin
146 FRA GRELLIER Fabien
147 BEL VAN GESTEL Dries
EF EDUCATION-EASYPOST
151 UKR PADUN Mark
152 POR GUERREIRO Ruben
153 COL CHAVES Esteban
154 GBR DOULL Owain
155 BEL KEUKELEIRE Jens
156 USA QUINN Sean
157 GBR SHAW James
TEAM ARKÉA-SAMSIC
161 FRA BARGUIL Warren
162 FRA BOUET Maxime
163 FRA DELAPLACE Anthony
164 FRA GUERNALEC Thibault
165 FRA GUGLIELMI Simon
166 FRA LOUVEL Matis
167 POL OWSIAN Lukasz
INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT
171 CZE HIRT Jan
172 BEL BAKELANTS Jan
173 BEL GOOSSENS Kobe
174 BEL HUYS Laurens
175 DEN JOHANSEN Julius
176 RSA MEINTJES Louis
177 FRA PAGE Hugo
ASTANA QAZAQSTAN TEAM
181 ITA BATTISTELLA Samuele
182 RSA DE BOD Stefan
183 KAZ NATAROV Yuriy
184 BLR RIABUSHENKO Alexandr
185 ESP ROMO Javier
186 ITA VELASCO Simone
187 KAZ ZEITS Andrey
LOTTO SOUDAL
191 BEL CRAS Steff
192 ESP BARBERO Carlos
193 ITA CONCA Filippo
194 BEL GRIGNARD Sébastien
195 AUS SWEENY Harry
196 BEL VAN GILS Maxim
197 BEL VERVLOESEM Xandres
TEAM DSM
201 GER MÄRKL Niklas
202 GER BRENNER Marco
203 FRA COMBAUD Romain
204 GBR DONOVAN Mark
205 GER HEINSCHKE Leon
206 BEL VANDENABEELE Henri
207 USA VERMAERKE Kevin
B&B HOTELS-KTM
211 ITA MOZZATO Luca
212 FRA BONNAMOUR Franck
213 FRA GOUGEARD Alexis
214 GER HEIDEMANN Miguel
215 BEL LIETAER Eliot
216 FRA ROLLAND Pierre
217 AUT SCHÖNBERGER Sebastian

To Top