Świat

Tom Dumoulin ostatecznie kończy karierę!

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) poinformował w piątek, że sezon 2022 będzie ostatnim w jego zawodowej karierze. Już w ubiegłym roku zaliczył on przerwę od ścigania, spowodowaną problemami natury mentalnej.

“Motyl z Maastricht”, który w dorobku ma m.in. triumf w Giro d’Italia oraz podium klasyfikacji generalnej Tour de France, na początku 2021 ogłosił, że robi sobie przerwę od kolarstwa i nie, czy do tego sportu jeszcze wróci. Rozbrat potrwał ledwie kilka miesięcy – powrócił do rywalizacji w czerwcu, sięgając po mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas. W trakcie igrzysk w Rio de Janeiro wywalczył w tej specjalności srebrny medal.

Niestety, po sezonie 2022 Dumoulin definitywnie pożegna się z peletonem, o czym poinformował w oświadczeniu, opublikowanym w mediach społecznościowych. Jak wyjaśnia, jego decyzja spowodowana jest ogólnym wyczerpaniem organizmu oraz faktem, iż obciążenia treningowe nieustannie rosną, czemu on nie jest w stanie sprostać.

Jak zapowiedział, w swoim pożegnalnym sezonie skupi się przede wszystkim na mistrzostwach świata i jeździe indywidualnej na czas, by zaliczyć “wielki występ, ten ostatni raz”.

To Top