Świat

Media: Trek-Segafredo kusi Filippo Gannę

Filippo Ganna
Filippo Ganna / fot. Ineos Grenadiers

Filippo Ganna – dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas i najlepszy obecnie specjalista w tej materii na całym świecie miał otrzymać ofertę przejścia z Ineos Grenadiers do Trek-Segafredo. Taką informację przekazała redakcja “La Gazzetta dello Sport”.

25-latek sukcesy na szosie łączy z udanymi występami na torze (jest mistrzem olimpijskim z Tokio), a jego dość “wąska” specjalizacja w jeździe na czas zdaje się w ostatnim czasie nieco zmieniać. Są nawet tacy, którzy wierzą, że Ganna byłby w stanie w przyszłości walczyć w Grand Tourach, choć on sam wyśmiewa wszelkie próby “lokowania” go w roli pretendenta na górskich odcinkach. Przeszkadzałaby mu z pewnością masa – waży 83 kilogramy.

Aktualny kontrakt Włocha z Ineos Grenadiers wygasa po zakończeniu sezonu 2023. Jak informuje “La Gazzetta dello Sport”, Trek-Segafredo chce zaoferować mu umowę na lata 2024-2028 i gwarantowaną pozycję lidera, z którą wiązałoby się między innymi zbudowanie ekipy według jego preferencji.

O nakłonienie Ganny do zmiany otoczenia nie będzie jednak łatwo – według pogłosek Ineos też bardzo chce go zatrzymać w swoich szeregach, a jak wiadomo możliwości finansowe Brytyjczyków są – jak na świat kolarstwa – niemal nieograniczone.

To Top