Świat

Patrick Lefevere: Tadej Pogacar nie zbliżył się w tym roku do Remco Evenepoela

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) przed kilkoma dniami wygrał w znakomitym stylu Tour of Norway. Według szefa jego ekipy moc, jaką generował podczas kluczowych etapów rywalizacji stawia go w tym momencie wyżej, niż samego Tadeja Pogacara.

22-latek wygrał trzy etapy wyścigu w Norwegii. Szczególnie imponujący był jego występ na trzecim etapie, zakończonym podjazdem do Stavsro, gdzie przez pół godziny generował średnio (jak obliczono) 6,5 W/kg. Wyraźnie pokonał całkiem niezłego “górala”, Jay’a Vine’a (Alpecin-Fenix), który zameldował się na mecie 27 sekund później. Kolejni kolarze (m.in. Luke Plapp z Ineos Grenadiers) stracili już ponad minutę.

Lefevere w swojej kolumnie na łamach “Het Nieuwsblad” stwierdził, że Evenepoel był w stanie uzyskać moc, do jakiej Tadej Pogacar w tym sezonie się dotąd nie zbliżył. Jednocześnie dodał, że jego osobiście kwestia parametrów nieszczególnie “grzeje”. “Nie dbam o to. Dla mnie zrobienie czegoś lepiej, niż Pogacar to pokonanie go na trasie wyścigu. 6,5 W/kg nie robi z Remco automatycznie faworyta Vuelta a Espana” – ocenił.

Zdaniem niektórych bowiem wyczyn Evenepoela z Tour of Norwey każe stawiać go w roli najpoważniejszego kandydata do triumfu w tym Grand Tourze.

To Top