Świat

Kapitalny weekend naszych pań. Błysk Marty Lach i Agnieszki Skalniak-Sójki

Marta Lach
Marta Lach / fot. Ceratizit-WNT Pro Cycling

Choć w ostatnich dniach kolarski świat żył przede wszstkim finałem Giro d’Italia, nie sposób przejść obojętnie wobec bardzo dobrych występów naszych pań. Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała Tour of Estonia, podczas, gdy Marta Lach zajęła drugie miejsce w bardzo mocno obsadzonym Thüringen Ladies Tour.

25-letnia Lach, która jeździ w barwach Ceratizit-WNT w sześcioetapowym wyścigu niemal każdego dnia pozostawała w walce o etapowe wygrane. Ostatecznie czterokrotnie meldowała się na podium (po dwa razy na drugim i trzecim miejscu), a w “generalce” ustąpiła jedynie Alexandrze Manly (Team BikeExchange). Wartym odnotowania jest fakt, że była to impreza ProSeries, czyli “drugiego szczebla”, bezpośrednio po wyścigach kobiecego World Touru.

“Mam wspaniale porównanie gdyż ten wyścig jechałam już 4 raz w życiu i widzę, że mój poziom sportowy się podnosi, a wiara i ciężka praca dają efekty, może jeszcze nie te wymarzone, ale progres jest” – komentowała na swoim instagramowym profilu.

Nieco niżej notowaną imprezą był kobiecy Tour of Estonia, mający kategorię 1.2. Ten wyścig był jednak popisem zawodniczek startujących w barwach reprezentacji Polski. Wygrała go Agnieszka Skalniak-Sójka, a w czołowej “10” były jeszcze trzy nasze reprezentantki: Karolina Karasiewicz (trzecia), Dominika Włodarczyk (czwarta) oraz Monika Brzeźna (ósma).

To Top