Świat

Media: Biniam Ghirmay wycofa się z Giro d’Italia

Biniam Ghirmay
Biniam Ghirmay / źr. RCS Sport

Biniam Ghirmay (Intermarche-Wanty) we wtorek wygrał etap Giro d’Italia. Podczas ceremonii na podium strzelił sobie jednak korkiem od szampana w oko i trafił do szpitala, a według doniesień “La Gazzetta dello Sport” kosztować go to będzie wycofaniem się z wyścigu.

Erytrejczyk pokonał na ostatnich metrach Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix) po bardzo długim, liczącym ponad 300 metrów sprincie. To jego pierwsza wygrana w Grand Tourach i potwierdzenie wielkiej formy, którą prezentuje w obecnym sezonie.

Niestety, radość z sukcesu przepleciona została zamieszaniem, związanym z przykrym wypadkiem. Otóż na podium, w trakcie dekoracji zwycięzcy Ghirmay otwierał szampana tak niefortunnie, że strzelił sobie korkiem w oko. Sprawa okazała się poważna – musiał zostać przewieziony do szpitala. Powrócił z niego co prawda jeszcze tego samego dnia, lecz z opatrunkiem na oku.

W środę rano Ciro Scognamiglio z “La Gazzetta dello Sport” przekazał, że Erytrejczyk nie stanie na starcie środowego, 11. etapu Giro d’Italia. Jako, że dziennikarz ten jest doskonale poinformowany, należy niestety spodziewać się wkrótce oficjalnego potwierdzenia tej, jednej z najbardziej pechowych kontuzji jakie znamy.

To Top