Świat

Julian Alaphilippe wznawia treningi

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / fot. Deceuninck - Quick Step

Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl) wraca do treningów na szosie po wypadku, w którym ucierpiał na trasie Liege-Bastogne-Liege. Francuz dostał ku temu “zielone światło” po przeprowadzonych w ostatnich dniach badaniach.

Aktualny mistrz świata uczestniczył w kraksie przy bardzo dużej prędkości. Wylądował w przydrożnym rowie, przygnieciony własnym rowerem. Nim pojawiły się przy nim służby ratunkowe, na pomoc ruszył mu… kolega z peletonu, Romain Bardet, porzucając własne ambicje o sukcesie w “Staruszce”. Jego gest odbił się bardzo szerokim echem.

Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że Alaphilippe ma między innymi złamaną łopatkę i żebra, a także odmę płucną. Jego przymusowa przerwa od aktywności trwała kilka tygodni, w trakcie których nie mógł nawet opuszczać łóżka. Szef jego grupy, Patrick Lefevere przyznawał, że dla czempiona jest to sytuacja trudna do zniesienia.

Najnowsze badania wykazały, że wszechstronny zawodnik może już wznowić lekkie treningi. To oznacza, iż prawdopodobnie zdąży przygotować się do udziału w Tour de France. Wspomniany Lefevere szacował, że by było to możliwe, Francuz musiałby wrócić do zajęć najpóźniej w połowie maja.

To Top