Świat

Julian Alaphilippe może opuścić Tour de France

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl), który podczas Liege-Bastogne-Liege zaliczył bardzo groźny upadek, może nie wystartować w tegorocznej edycji Tour de France – przekazał szef jego grupy, Patrick Lefevere.

Francuz kilkadziesiąt kilometrów od mety brał udział w bardzo dużej kraksie przy sporej prędkości. Wypadł z drogi i znalazł się kilka metrów poniżej, przyciśnięty własnym rowerem. Na pomoc ruszył mu kolega z peletonu, Romain Bardet, który relacjonował, że “Loulou” nie mógł ani się ruszyć, ani nic powiedzieć. Ostatecznie, po przewiezieniu do szpitala okazało się, iż ma on m.in. złamania żeber oraz odmę płucną.

Nikt nie odważył się dotąd szacować, jak długa może być przerwa gwiazdora. Patrick Lefevere w swoim felietonie na łamach “Het Nieuwsblad” przyznał jednak, że występ w Tour de France to póki co wielka niewiadoma. “Nie może się ruszać przez trzy tygodnie, co dla niego jest wyjątkowo trudne. To, czy pojawi się na starcie Touru w Danii to zagadka. Zrobimy, co możemy, ale to będzie wyścig z czasem” – wyznał.

Jak dodał, według najbardziej optymistycznego scenariusza Alaphilippe będzie w stanie wrócić na rower w połowie maja. To daje sześć tygodni na przygotowania.

To Top