Świat

Egan Bernal może wkrótce wrócić do ścigania!

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers), który pod koniec stycznia ucierpiał w wypadku podczas treningu powraca do zdrowia w tak doskonałym tempie, że już pod koniec maja możliwy jest teoretycznie jego powrót do ścigania. Takiego zdania jest Gustavo Uriza – lekarz, który opiekował się nim bezpośrednio po zdarzeniu.

Kolumbijczyk podczas treningowej jazdy na rowerze czasowym wjechał w autobus. Obrażenia okazały się bardzo poważne. Do tego stopnia, że istniała poważna obawa, czy będzie w stanie powrócić nie tylko do peletonu, ale w ogóle, do pełnej sprawności. Na szczęście okazało się, iż rekonwalescencja Bernala przebiega bardzo sprawnie, a rany goją się zaskakująco wręcz szybko.

Uriza przekazał, że badania wykazały, iż wszystkie złamania są już w pełni wyleczone, a oznacza to, że kolarz Ineos Grenadiers mógłby wrócić do rywalizacji już 120 dni po wypadku. Termin ten upływa pod koniec maja. “Zielone światło muszą dać trenerzy w Europie, ale jeżeli o mnie chodzi – mógłby się ścigać” – powiedział.

Bernal wkrótce ma przylecieć do Europy, by rozpocząć blok treningów na kontynencie. Wobec sensacyjnych wieści od lekarza niewykluczony może być nawet jego start w…. Tour de France.

To Top