Świat

Strzała Walońska: Dylan Teuns wygrywa

Dylan Teuns (Bahrain-Victorious) wygrał Strzałę Walońską, drugi z wyścigów Tryptyku Ardeńskiego.

Kolarze mieli do przejechania 202 kilometry, a zmagania kończyły się na znanym dobrze Mur de Huy. Żartobliwie stwierdzić można było, że wszystko ponownie sprowadzi się do liczącej nieco ponad kilometr wspinaczki na metę, lecz w 2022 roku trasę nieco utrudniono, co zwiększało prawdopodobieństo z jednej strony przerzedzenia grupy, z drugiej zaś – wczesniejszych szarż.

Nim przyszło do finałowych rozstrzygnięć z rywalizacją pożegnał się jeden z tych, których akcje stały bardzo wysoko – Tom Pidcock. Kolarz Ineos Grenadiers nie czuł się najlepiej, szybko odpadł od głównej grupy, a ostatecznie zszedł z trasy.

30 kilometrów od mety ucieczka, zawiązana na początku dnia miała już tylko minutę przewagi nad peletonem. Ostatnich śmiałków dogoniono niespełna 10 kilometrów od finiszu. Na przedostatnim podjeździe zaatakował Remy Rochas (Cofidis), zyskując kilkanaście sekund zapasu. Dojechali do niego Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl) oraz Soren Kragh Andersen (Team DSM). Dogoniono ich jednak u stóp Mur de Huy.

Na ostatnim podjeździe najmocniejszy okazał się Dylan Teuns (Bahrain-Victorious).

To Top