Świat

Mathieu van der Poel: Giro d’Italia pomoże mi w rozwoju

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Dla Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix) niedzielny Paryż – Roubaix był ostatnim startem przed krótką przerwą. Holender do rywalizacji powróci podczas Giro d’Italia i jak sam mówi wierzy, że ten wyścig znacząco pomoże mu w rozwoju.

Dla 27-latka Corsa Rosa będzie dopiero drugim Grand Tourem w karierze. Debiutował podczas ubiegłorocznego Tour de France, choć wtedy… niespecjalnie miał na to ochotę. Jak mówił, wpływało to na jego tryb przygotowań do igrzysk w Tokio, gdzie ścigał się w kolarstwie górskim. Koniec końców, występ w “Wielkiej Pętli” wyszedł mu na dobre – wygrał drugi etap i założył koszulkę lidera, podczas gdy w IO, z uwagi na upadek nie odegrał istotnej roli.

We Francji przejechał jednak tylko osiem etapów. Ze słów Mathieu wynika, że zbliżające się Giro chciałby ukończyć. “Ukończenie trzytygodniowego wyścigu powinno być korzystne pod kątem mojej przyszłości. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wiosną naprawdę niewiele się ścigałem” – mówił, cytowany przez “Wielerflits”.

“Wydaje mi się, że przez przejechanie Grand Touru mój wewnętrzny silnik stanie się odrobinę lepszy. To coś, nad czym muszę jeszcze pracować. Wszyscy mówią, że po takim wysiłku to się poprawia” – dodawał.

To Top