Świat

Michał Kwiatkowski rusza na Paryż – Roubaix

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) znalazł się w składzie swojej ekipy na Paryż – Roubaix. Jej liderem wydaje się być Filippo Ganna, lecz jak pokazał niedzielny Amstel Gold Race, wszystko jest możliwe.

“Kwiato” po triumfie w “Piwnym Wyścigu” pojawił się w akcji w środę, podczas Strzały Brabanckiej. W tym wyścigu pełnił jednak rolę pomocnika, nie licząc się w finale, który kolarze Ineos rozegrali jak prawdziwi profesorowie, dając triumf 19-letniemu Magnusowi Sheffieldowi.

Numerem jeden Ineos na Paryż – Roubaix wydaje się być Filippo Ganna. Włoch dotąd startował w wyścigu dwukrotnie, ale… historia za nim nie przemawia (w 2018 roku nie zmieścił się w limicie czasu, a w 2019 – nie ukończył). Mimo to realizuje specjalny program przygotowań do wyścigu, który zawiera również… trening na torze.

Numerem dwa powinien być Dylan van Baarle, który w północnych klasykach odnajduje się bardzo dobrze. Rola Michała Kwiatkowskiego pozostaje zagadką. W ubiegłym roku debiutował, zajmując odległe, 70. miejsce, ale… wynik ten mógł być zdecydowanie lepszy, gdyby nie kraksa na jednym z sektorów bruku. Jeżeli po Amstel odpowiednio się zregenerował, trzeba będzie mieć na niego oko.

To Top