Świat

Paryż – Roubaix: Prognoza pogody

Paryż-Roubaix
Paryż-Roubaix / fot. ASO

Już w niedzielę czeka nas jeden z najbardziej ekscytujących wyścigów kalendarza: Paryż – Roubaix. Edycja 2021, odbywająca się w deszczu zapisała się w pamięci jako jedna z najbardziej efektownych w historii. Czy tym razem mamy szansę na powtórkę?

Kilka miesięcy temu (wyścig odbył się jesienią z uwagi na pandemię koronawirusa) oglądaliśmy kolarzy jadących przez błoto, które sprawiało, że na bruku bardzo trudno było utrzymać kontrolę nad rowerem. Każdy pamięta chyba tak brudnych, że aż trudnych do rozpoznania kolarzy i… białe ochraniacze Mathieu van der Poela, które zwłaszcza na ostatnich kilometrach przykuwały uwagę. Tamtą, epicką edycję wygrał Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious), który aktualnie boryka się z poważnymi problemami z sercem.

Deszczowy Paryż – Roubaix stanowi dla kibiców nie lada atrakcję, ale dla kolarzy jest nie lada utrapieniem. Dlatego z ulgą przyjmują oni chyba informację, że w tym roku czeka ich “sucha” rywalizacja – padać nie będzie ani w dniu wyścigu, ani w poprzedzających go dniach. Bruk będzie więc suchy, a zawodnicy bardziej obawiać muszą się pyłu i tumanów kurzu.

W momencie startu termometry będą pokazywać około 11 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia wzrośnie. Na weoldromie w Roubaix w momencie finiszu powinno być około 17 stopni, przy zerowym zachmurzeniu.

To Top