Świat

Brabancka Strzała kolejnym startem Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / źr. PZKol

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), opromieniony triumfem w niedzielnym Amstel Gold Race już w środę stanie na starcie kolejnego wyścigu. Pojawi się w barwach swojej ekipy na Brabanckiej Strzale, a najbliższe dni będą dla niego bardzo intensywne.

“Kwiato” dotąd raz pojawił się na starcie Strzały – był szósty w 2020 roku. Liczący 205 kilometrów wyścig zawiera w sobie krótkie, strome podjazdy, ale i sektory bruku. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że stanowić będzie (bardzo łatwe wzgledem imprezy docelowej, ale jednak) przetarcie przed niedzielnym Paryż-Roubaix, gdzie także Polaka zobaczymy.

W składze Ineos Grenadiers na wyścig znaleźli się również m.in. Tom Pidcock i Laurens de Plus, toteż rola lidera dla Kwiatkowskiego nie jest oczywista i zapewne “wyjdzie w praniu”. Kolejne dni będą dla naszego mistrza świata bardzo intensywne. Po udziale w dwóch wymienionych już wyścigach czekają go bowiem imprezy Tryptyku Ardeńskiego – Strzała Walońska (20 kwietnia) i Liege-Bastogne-Liege (24).

Zwłaszcza popularna “Staruszka” wydaje się być imprezą, podczas której nasz rodak liczyć może na dobry wynik. Dwukrotnie stawał już na podium (był trzeci w 2014 i 2017 roku).

To Top