Świat

Kross Orlen Cycling Team liderem klasyfikacji drużynowej PŚ

Thomas Litscher i Ondrej Cink zakończyli rywalizację w wyścigu XCO w brazylijskim Petropolis w czołowej dziesiątce. Szwajcar był ósmy, zaś Czech – dziesiąty. Wcześniej, w wyścigu XCC dwójka ta oraz Bartłomiej Wawak zakończyli ściganie w TOP 10. Po tych startach zespół Kross Orlen Cycling Team prowadzi w klasyfikacji drużynowej mężczyzn.

Śliska, szybka trasa, liczne wzniesienia, ostre zakręty – to tylko krótki opis warunków w jakich odbyła się niedzielna rywalizacja. Konkurencja była bardzo duża, w zawodach startowała światowa czołówka. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom z KROSS ORLEN Cycling Team w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Thomas Litscher zameldował się na mecie na ósmej pozycji, Ondrej Cink był dziesiąty a Bartłomiej Wawak dojechał na dwudziestym trzecim miejscu.

“Podczas startów w Brazylii, zarówno w niedzielę jak i w piątek pokazaliśmy bardzo dobrą dyspozycję, świetne przygotowanie i wolę walki. Udało nam się zrealizować pierwszy z tegorocznych celów. Po zakończonej rywalizacji zespół KOCT prowadzi w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. To nasz historyczny sukces, na który cała drużyna bardzo ciężko zapracowała. Jesteśmy bardzo zmotywowani do dalszej walki podczas kolejnych startów” – komentował Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

To Top