Świat

“Morning Ride” Michała Kwiatkowskiego w liczbach

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Ineos Grenadiers

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) w niedzielę wygrał Amstel Gold Race w stylu, który zapamiętamy na długo. Polak, który powrócił w spektakularny sposób do światowej czołówki opublikował swój przejazd w serwisie Strava, dzięki czemu możemy przyjrzeć mu się nieco bliżej.

“Kwiato” zaatakował niespełna 20 kilometrów od mety, szybko zyskując partnera w postaci Benoita Cosnefroy’a (AG2R – Citroen). Francuz na finiszu przegrał jednak o centymetry z naszym rodakiem, który wygrał swój pierwszy klasyk od… 2017 roku (Clasica San Sebastian).

Spektakularny przejazd Kwiatkowskiego dostępny jest już do zobaczenia w serwisie Strava. Jak widzimy, jego średnia moc na dystansie 250 zarejestrowanych kilometrów wyniosła 251W. Spalił… 6060 kcal.

Dane z przejazdu Michała Kwiatkowskiego, źr. Strava

Jak wyglądała jazda Polaka na ostatnich 20 kilometrach? Podczas dwójkowej akcji generował on średnio 331W i jechał ze średnią prędkością przekraczającą nieco 43 km/h. Wielkie zmęczenie widać po mocy, generowanej na finiszu. Walcząc z Francuzem wykrzesał na ostatnich 250 metrach średnio 885W, a maksymalnie – 1194.

No i ciekawostka na koniec – nie udało mu się “złapać” żadnego KOM-a, choć… to akurat nie ma zapewne dla naszego mistrza świata żadnego znaczenia 😉

Pełen przejazd znaleźć można TUTAJ.

To Top