Świat

Milan Vader w ciężkim stanie. Bardzo groźny upadek Holendra

Milan Vader
Milan Vader / fot. Jumbo-Visma

Holenderski kolarz ekipy Jumbo-Visma Milan Vader zaliczył podczas piątkowego etapu Itzulia Basque Country bardzo groźny upadek. Media informowały, że zawodnik znajduje się w ciężkim stanie. Późnym wieczorem jego ekipa wydała oświadczenie w sprawie.

Dla 26-latka sezon 2022 jest pierwszym w szosowym peletonie (wcześniej startował w MTB). Dotąd wziął udział w Volta a la Comunitat Valenciana i Strade Bianche. Itzulia była jego trzecim startem w sezonie. Niestety, w pierwszej fazie piątkowego etapu zaliczył bardzo groźny upadek. Nie zarejestrowały go kamery – jedna z nich nagrała tylko leżący na trasie rower.

Jak poinformował redakcję “AD” ojciec kolarza, ma on między innymi złamane kręgi, łopatkę i obojczyk. Dodatkowo w jego tętnicach szyjnych umieszczono stenty (stosowane do utrzymania światła), gdyż nastąpiło ich zwężenie. Stan Vadera określano jako ciężki, a on sam był pod narkozą.

Późnym wieczorem ekipa Jumbo-Visma uspokoiła nieco fanów przekazując, że jej zawodnik jest już “stabilny” dzięki dobrej opiece, jakiej doświadcza w szpitalu w Bilbao. Kolejne informacje na temat jego stanu przekazane mają zostać w sobotę.

To Top