Świat

Amstel Gold Race 2022: Lista startowa wyścigu

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Amstel Gold Race

Znamy już pełną listę startową Amstel Gold Race 2022. Najważniejszą dla polskich kibiców informacją jest powrót do rywalizacji Michała Kwiatkowskiego, który wygrał ten wyścig w 2015 roku.

“Kwiato”, jako ówczesny mistrz świata zwyciężył po sprincie z mocno wyselekcjonowanej grupy. Polak ten wyścig jednak bardzo lubi, a łącznie aż pięć razy meldował się w czołowej dziesiątce. W ekipie Ineos Grenadiers będzie, obok Toma Pidcocka, liderem.

W akcji będziemy oglądać jeszcze czterech innych naszych reprezentantów. W barwach BORA-hansgrohe pojedzie Cesare Benedetii, Cofidisu – Szymon Sajnok, Bahrain-Victorious – Filip Maciejuk, zaś Arkea-Samsic – Łukasz Owsian.

Amstel Gold Race 2022: Lista Startowa wyścigu

JUMBO-VISMA
TJV DS: NIERMANN, Grischa Jan
1 DUMOULIN, Tom NED
2 VAN EMDEN, Jos NED
3 BENOOT, Tiesj BEL
4 LAPORTE, Christophe FRA
5 TEUNISSEN, Mike NED
6 ROOSEN, Timo NED
7 VAN HOOYDONCK, Nathan BEL


QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM
QST DS: VAN BONDT, Geert
11 ASGREEN, Kasper DEN
12 BAGIOLI, Andrea ITA
13 BALLERINI, Davide ITA
14 VAN TRICHT, Stan BEL
15 SENECHAL, Florian FRA
16 ŠTYBAR, Zdenek CZE
17 STEIMLE, Jannik GER


INEOS GRENADIERS
IGD DS: KNAVEN, Servais
21 PIDCOCK, Thomas GBR
22 KWIATKOWSKI, Michal POL
23 DE PLUS, Laurens BEL
24 ROWE, Luke GBR
25 SHEFFIELD, Magnus USA
26 TURNER, Ben GBR
27 VAN BAARLE, Dylan NED


BORA – HANSGROHE
BOH DS: GASPAROTTO, Enrico
31 SCHELLING, Ide NED
32 BENEDETTI, Cesare POL
33 KOCH, Jonas GER
34 GAMPER, Patrick AUT
35 LAAS, Martin EST
36 ALEOTTI, Giovanni ITA
37 UIJTDEBROEKS, Cian BEL


LOTTO SOUDAL
LTS DS: MONFORT, Maxime
41 GILBERT, Philippe BEL
42 CAMPENAERTS, Victor BEL
43 HOLMES, Matthew GBR
44 GRIGNARD, Sébastien BEL
45 KRON, Andreas DEN
46 VAN GILS, Maxim BEL
47 WELLENS, Tim BEL


TREK – SEGAFREDO
TFS DS: ANDERSEN, Kim
51 BARONCINI, Filippo ITA
52 HOOLE, Daan NED
53 KAMP, Alexander DEN
54 LIEPINS, Emils LAT
55 THEUNS, Edward BEL
56 SKUJINS, Toms LAT
57 VERGAERDE, Otto BEL


EF EDUCATION – EASYPOST
EFE DS: BRESCHEL, Matti
61 BETTIOL, Alberto ITA
62 HUNDAHL, Michael Valgren DEN
63 VAN DEN BERG, Julius NED
64 DOULL, Owain GBR
65 KEUKELEIRE, Jens BEL
66 LANGEVELD, Sebastian NED
67 VAN DEN BERG, Marijn NED


BAHRAIN VICTORIOUS
TBV DS: KREUZIGER, Roman
71 HAIG, Jack AUS
72 MACIEJUK, Filip POL
73 MOHORIC, Matej SLO
74 SÜTTERLIN, Jasha GER
75 TEUNS, Dylan BEL
76 TRATNIK, Jan SLO
77 WRIGHT, Fred GBR


COFIDIS
COF DS: MARICHAL, Thierry
81 ALLEGAERT, Piet BEL
82 ARMEE, Sander BEL
83 COQUARD, Bryan FRA
84 DELETTRE, Alexandre FRA
85 THOMAS, Benjamin FRA
86 VANBILSEN, Kenneth BEL
87 SAJNOK, Szymon POL


TEAM DSM
DSM DS: BROEKHUIZEN, Wilbert
91 DEGENKOLB, John GER
92 DENZ, Nico GER
93 DONOVAN, Mark GBR
94 KRAGH ANDERSEN, Søren DEN
95 BRENNER, Marco GER
96 PEDERSEN, Casper DEN
97 NIEUWENHUIS, Joris NED


MOVISTAR TEAM
MOV DS: SCIANDRI, Maximilian
101 RANGEL COSTA, Vinicius BRA
102 JACOBS, Johan SUI
103 KANTER, Max GER
104 ELOSEGUI MOMEÑE, Iñigo ESP
105 GARCIA CORTINA, Ivan ESP
106 ARANBURU DEBA, Alex ESP
107 GONZÁLEZ RIVERA, Abner PUR


ASTANA QAZAQSTAN TEAM
AST DS: ZANINI, Stefano
111 BASSO, Leonardo ITA
112 BATTISTELLA, Samuele ITA
113 BOARO, Manuele ITA
115 GRUZDEV, Dmitriy KAZ
116 RIABUSHENKO, Aleksandr
117 CONTI, Valerio ITA


GROUPAMA – FDJ
GFC DS: MADIOT, Marc
121 KÜNG, Stefan SUI
122 GENIETS, Kévin LUX
123 LE GAC, Olivier FRA
124 LIENHARD, Fabian SUI
125 MADOUAS, Valentin FRA
126 PACHER, Quentin FRA
127 LUDVIGSSON, Tobias SWE


INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRIAUX
IWG DS: VISBEEK, Aike
131 BAKELANTS, Jan BEL
132 DE GENDT, Aime BEL
133 DEVRIENDT, Tom BEL
134 PASQUALON, Andrea ITA
135 PLANCKAERT, Baptiste BEL
136 VAN DER HOORN, Taco NED
137 VAN MELSEN, Kevin BEL


AG2R CITROEN TEAM
ACT DS: JURDIE, Julien
141 CALMEJANE, Lilian FRA
142 CHEREL, Mikael FRA
143 COSNEFROY, Benoit FRA
144 DEWULF, Stan BEL
145 GODON, Dorian FRA
146 VAN AVERMAET, Greg BEL
147 WARBASSE, Lawrence USA


UAE TEAM EMIRATES
UAD DS: VIERHOUTEN, Aart
151 TRENTIN, Matteo ITA
152 HIRSCHI, Marc SUI
153 FISHER-BLACK, Finn NZL
154 BRUNEL, Alexys FRA
155 ALVES OLIVEIRA, Ivo Manuel POR
156 AYUSO PESQUERA, Juan ESP
157 MOLANO BENAVIDES, Juan Sebastian COL


TEAM BIKEEXCHANGE – JAYCO
BEX DS: HAYMAN, Mathew
161 MATTHEWS, Michael AUS
162 MEZGEC, Luka SLO
164 MAAS, Jan NED
165 BALMER, Alexandre SUI
166 DURBRIDGE, Luke AUS
167 SMITH, Dion NZL


ISRAEL – PREMIER TECH
IPT DS: BAUER, Steve
171 FUGLSANG, Jakob DEN
173 IMPEY, Daryl RSA
174 NEILANDS, Krists LAT
176 SCHMIDT, Mads Würtz DEN
177 HOLLENSTEIN, Reto SUI

To Top