Świat

Michał Kwiatkowski na wstępnej liście startowej Amstel Gold Race

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) znalazł się na wstępnej liście startowej niedzielnego Amstel Gold Race. Polak wygrał tę imprezę w 2015 roku, w koszulce mistrza świata.

“Kwiato” nie może zaliczyć otwarcia sezonu do udanych. Dotąd zanotował zaledwie 12 dni startowych, a obok przymusowych przerw towarzyszył mu też pech – na trasie Mediolan – San Remo spisywał się znakomicie, lecz marzenia o wysokiej pozycji przekreśliła kraksa na Poggio.

Nasz rodak znajduje się na wstępnej liście startowej niedzielnego Amstel Gold Race. Wyścig ten wygrał w 2015 roku, po finiszu z grupy. Łącznie startował w nim aż dziewięć razy, pięciokrotnie kończąc w czołowej dziesiątce. Analizując skład Ineos Grenadiers wydaje się, że pełnić może rolę współlidera, obok Toma Pidcocka.

Przed rokiem “piwny wyścig” wygrał Wout van Aert (Jumbo-Visma) po pamiętnym finiszu na milimetry z Pidcockiem. Kwiatkowski był ósmy.