Świat

Itzulia Basque Country: Daniel Martinez wygrał czwarty etap

Daniel Martinez (Ineos Grenadiers) wygrał czwarty etap Itzulia Basque Country.

W czwartek na kolarzy czekał kolejny interesujący, mocno pofałdowany etap z Vitoria-Gasteiz do Zamudio. Łącznie do pokonania było 185 kilometrów.

Od początku odcinka trwała zacięta walka o dołączenie do ucieczki, która tego dnia miała spore szanse na powodzenie. Znalazło się w niej ostatecznie 14 zawodników: Cristian Rodriguez (TotalEnergies), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Victor Lafay (Cofidis), Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), Mauri Vansevenant (QuickStep-AlphaVinyl), Ruben Guerreiro (EF Education-EasyPost), Tsgabu Grmay (BikeExchange-Jayco), Ruben Fernandez (Cofidis), Mark Donovan (DSM), Jefferson Cepeda (Caja Rural-Seguros RGA), Oscar Rodriguez (Movistar), Davide Formolo (UAE Team Emirates), Mikel Iturria (Euskadi-Euskaltel) i Felix Grossschartner (Bora-Hansgrohe). Ścigały ich Jumbo-Visma i KERN-Pharma, które kontrolowały tempo peletonu.

70 km od mety zapas czołówki wynosił trzy minuty. Ostatecznie najdłużej na czele wytrwał Lafay, którego złapano w samym finale. Etap wygrał Daniel Martinez.

To Top