Świat

Tadej Pogacar w… Arenbergu. Szykuje się na Paryż-Roubaix?

Tadej Pogacar
Tadej Pogacar / fot. UAE Team Emirates

Tadej Pogacar w niedzielę udowodnił, że na brukach radzi sobie znakomicie, zajmując czwarte miejsce w Ronde van Vlaanderen. W poniedziałek opublikował w sieci zdjęcie z… Arenbergu, kultowego sektora bruku, znanego z Paryż-Roubaix.

“Pogi” był obok Mathieu van der Poela najmocniejszym zawodnikiem De Ronde, ale zapłacił w końcówce za to, że dwójka zbytnio oglądała się na siebie. Ostatecznie finiszował jako czwarty, bo… dogonili ich dwaj rywale. Słoweniec zapowiedział jednak, że walka we Flandrii bardzo mu się podobała i z pewnością na trasę wyścigu jeszcze wróci.

Świetna postawa Pogacara w Ronde van Vlaanderen sprawiła, że błyskawicznie zaczęto spekulować o jego możliwym starcie w Paryż-Roubaix. Młody kolarz chyba się na te dywagacje natknął, bo w poniedziałek… opublikował swoje zdjęcie z Arenbergu – najsłynniejszego chyba sektora bruku “Piekła Północy”.

Całkiem możliwe, że zawodnik UAE Team Emirates jedynie “puszcza oczko” do kibiców, bo i tak był w okolicy, badając trasę szykowanego, brukowanego etapu tegorocznej edycji Tour de France. Wiemy już jednak, że w jego przypadku absolutnie nic nie jest wykluczone, także… kto wie, czy wkrótce nie zobaczymy jego walki na welodromie w Roubaix.

To Top