Świat

Katarzyna Niewiadoma: Byłam wyczerpana fizycznie i psychicznie

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon // SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) ukończyła tegoroczną edycję Ronde van Vlaanderen na ósmej pozycji. Polka przyznała, że na finiszu czuła się podwójnie zmęczona.

Dla naszej gwiazdy był to już siódmy start w De Ronde. Dotąd najwyżej – na szóstej pozycji była w 2019 roku. Tym razem, w finale powtórzyła wynik z sezonu 2017, zajmując ósmą pozycję.

“Szczerze mówiąc, fizycznie i psychicznie byłam wyczerpana. Czułam że zmęczenie narasta wraz z każdym sektorem bruku i podjazdem. Próbowałam jednak wmawiać sobie, że trudno jest każdemu, trzeba po prostu dawać z siebie wszystko” – relacjonowała Niewiadoma w mediach społecznościowych.

Jak dodała, w finale było jej szczególnie ciężko. Zdawała sobie sprawę, że w teorii powinna być na kole Annemiek van Vleuten (Movistar) i odpowiadać na każdą próbę ataku, ale mimo to pozostawała z tyłu, gdyż zmęczenie ostatecznie dawało o sobie znać.

“Nie przestaję marzyć i wierzyć, że wielkie zwycięstwo jest tuż za rogiem” – podsumowała.

Przed Niewiadomą ulubione dla niej starty sezonu – Amstel Gold Race i Strzała Brabancka. Pierwsza z wymienionych imprez – już w niedzielę, 10 kwietnia.

To Top