Świat

Sonny Colbrelli po zabiegu. Wszczepiono mu kardiowerter

Sonny Colbrelli
Sonny Colbrelli / fot. Team Bahrain-Victorious

Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious), który zasłabł na trasie Volta a Catalunya, przeszedł zabieg wszczepienia kardiowerteru – podskórnego defibrylatora.

Przypomnijmy: tuż po finiszu pierwszego etapu zmagań w Hiszpanii Włoch, który zajął drugie miejsce upadł i stracił przytomność. Konieczna była reanimacja, po której kolarza przetransportowano do szpitala. W kolejnych dniach starano się znaleźć przyczynę zasłabnięcia.

Gdy tylko pozwolił na to stan zdrowia aktualnego mistrza Europy, przetransportowano go do Italii. Jak poinformowała w specjalnym komunikacie jego drużyna, po kolejnych badaniach zdecydowano się na wszczepienie podskórnego defibrylatora. Sonny Colbrelli został zwolniony do domu, gdzie będzie przechodzić kolejne fazy rehabilitacji.

Sonny Colbrelli
Sonny Colbrelli – fot. ASO/P. Ballet

Jak przekazał lekarz ze Szpitala Uniwersyteckiego w Padwie, Domenico Corrado, urządzenie pomaga w skorygowaniu zaburzeń pracy serca, uruchamiając się w skrajnych przypadkach.

Sonny Colbrelli jak Christian Eriksen

Co oznacza taki zabieg dla samego zawodnika? Jego grupa, Bahrain-Victorious prosi jedynie o uszanowanie prywatności Colbrellego, nie przekazując żadnych doniesień na temat terminu możliwego powrotu do rywalizacji. Podobne urządzenie otrzymał duński piłkarz, Christian Eriksen po zasłabnięciu w trakcie jednego ze spotkań Euro 2020. W jego przypadku lekarze początkowo wykluczali, by z kardiowerterem (bo tak fachowo nazywa się ów cud techniki) zawodowe uprawianie sportu było możliwe. Gracz ostatecznie powrócił jednak do gry, występuje nawet ponownie w kadrze.

To Top