Świat

Egan Bernal wraca do formy. “Ustawka” na platformie Zwift

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers), który pod koniec stycznia bardzo poważnie ucierpiał w wypadku podczas treningu, w ekspresowym tempie powraca do pełni sił. Już w sobotę można mu wirtualnie “towarzyszyć” podczas treningu na platformie Zwift.

Kolumbijczyk w trakcie jazdy na rowerze czasowym wjechał w stojący autobus. Początkowo informowano, że jego obrażenia nie są poważne, ale szybko okazało się, że toczy on walkę o to, by nie stracić trwale sprawności. Jak sam przyznawał, istniało bardzo duże ryzyko, że nie będzie w stanie chodzić.

Szczęśliwie, wszystko zmierza ku dobremu zakończeniu. Niedawno Bernal wznowił treningi na szosie, a w jego mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia i nagrania z “ustawek” w okolicach Bogoty. Teraz w treningowej jeździe towarzyszyć można mu z każdego miejsca globu.

Już w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 17:00 polskiego czasu na platformie Zwift odbędzie się wspólny trening z Kolumbijskim triumfatorem Tour de France. Uczestniczyć w niej będą także inni kolarze Ineos Grenadiers. Zapisać można się pod TYM LINKIEM.

To Top