Świat

Netflix potwierdza kolejną produkcję. O Tour de France

Netflix stworzy dokument o Tour de France
Netflix stworzy dokument o Tour de France / fot. ASO

Platforma Netflix, we współpracy z francuską telewizją i organizatorami Tour de France przygotuje podczas tegorocznej edycji wyścigu film dokumentalny, którego uczestnikami będzie łącznie osiem drużyn, między innymi Alpecin-Fenix, BORA-hansgrohe i Jumbo-Visma.

Pogłoski o tym, że Netflix przymierza się do stworzenia produkcji o najważniejszym wyścigu kolarskiego kalendarza pojawiały się już jakiś czas temu. Fani kolarstwa przyjęli je entuzjastycznie. Poprzednia produkcja platformy w tym temacie – “Najmniej oczekiwany dzień” (“El día menos pensado”), opowiadająca o perypetiach drużyny Movistar cieszyła się i wciąż cieszy wielką popularnością. Dość powiedzieć, że aktualnie emitowany jest jej trzeci sezon.

Netflix tworzy dokument o Tour de France

Teraz jednak gigant VOD idzie o krok dalej. Będzie śledzić losy nie jednej, a aż ośmiu ekip. W dodatku – podczas Tour de France, najważniejszego dla kolarstwa wyścigu kalendarza. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, na liście ekip, które “wpuszczą” operatorów za kulisy znalazły się między innymi Alpecin-Fenix (w którym uwaga skupiona będzie przede wszystkim na Mathieu van der Poelu), Jumbo-Visma (Primoż Roglić, Wout van Aert) czy Ineos Grenadiers (prawdopodobnie Geraint Thomas, Filippo Ganna czy Michał Kwiatkowski).

Łącznie Netflix zapowiedział wypuszczenie ośmiu epizodów. Każdy z nich liczyć będzie 45 minut. Premierę zaplanowano w pierwszej połowie 2023 roku. “Kamery będą podążać tak blisko, jak to tylko możliwe za głównymi aktorami wyścigu. Począwszy od kolarzy, po dyrektorów sportowych. Wszystko po to, by ukazać złożoność i pozwolić zrozumieć rangę oraz rolę Tour de France” – czytamy.

Pełna lista drużyn, które będą uczestniczyć w realizacji dokumentu: AG2R Citroën Team, Alpecin-Fenix, BORA-hansgrohe, EF Education-EasyPost, Groupama-FDJ cycling Team, Ineos Grenadiers, Team Jumbo-Visma, Team Quick-Step Alpha Vinyl.

Tegoroczna edycja “Wielkiej Pętli” rozpocznie się 1 lipca. Zakończy – 24. Pierwsze etapy odbędą się w Danii. Zmagania otworzy jazda indywidualna na czas w Kopenhadze, a w kolejnych dniach peleton odwiedzi także m.in. Nyborg, Vejle czy Sonderborg. Triumfatorem dwóch ostatnich edycji wyścigu jest Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), który pojawi się na starcie także w tym roku, a jego głównym przybocznym będzie Polak, Rafał Majka. “Pewniakiem” spośród naszych kolarzy, którzy zostaną desygnowani do startu wydaje się też być Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

To Top