Świat

Strava ogłasza partnerstwo z Tour de France

Strava
Strava

Strava – jedna z najpopularniejszych aplikacji, służących do rejestrowania rowerowych aktywności ogłosiła podpisanie porozumienia z Tour de France. Obejmować ono będzie m.in. udostępnianie aktywności kolarzy po każdym z etapów.

Liczby, generowane przez zawodników podczas kolarskiej rywalizacji niezmiennie elektryzują fanów. Nie wszyscy zawodnicy decydują się jednak na to, by udostępniać publicznie te dane – przede wszystkim moc. W ostatnim czasie (między innymi dzięki danym Velon) zaczyna się to na szczęście zmieniać. Porozumienie, jakie podpisali właściciele Stravy z Tour de France może być kolejnym krokiem.

Jak czytamy, będzie ono obejmować między innymi przesyłanie danych przez kolarzy bezpośrednio po etapach. Czy wszystkich kolarzy – tego póki co nie wiadomo, lecz możliwość ekspresowego sprawdzenia, jak wyglądał atak po etapowy skalp w liczbach już teraz zapowiada się pasjonująco.

Obok tego projekt współpracy ma w zamierzeniu jeszcze lepiej przybliżyć fanom świat kolarstwa, choć tutaj detale nie są póki co znane.

To Top