Świat

Peter Sagan: “Siebie stworzyłem ja. Remco stworzył Quick-Step”

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. TotalEnergies

Peter Sagan (TotalEnergies) z powodu problemów zdrowotnych nie może zaliczyć tej wiosny do grona choćby przyzwoitych. Słowaka zabraknie też na starcie Ronde van Vlaanderen, lecz jego poczucie wartości stoi na bardzo wysokim poziomie.

Trzykrotny mistrz świata po zakończeniu poprzedniego sezonu opuścił BORA-hansgrohe i poszukiwał nowej formacji. Plotki łączyły go z Deceuninck – Quick Step (obecnie – Quick-Step Alpha Vinyl), lecz do transferu ostatecznie nie doszło. Głównie dlatego, że Patrick Lefevere nie chciał znaleźć miejsca dla wiernych pomocników Sagana i jego własnego sztabu.

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. TotalEnergies

“Nie wiem, co on (Lefevere – przyp.red) sobie myślał. Że zostawię swoją ekipę i pójdę do niego? Tak naprawdę chyba nigdy nie chciał podpisać ze mną umowy” – uważał w rozmowie z “Het Laaste Nieuws”.

Co ciekawe, do rozmowy włączył się rzecznik Sagana, Gabriele Uboldi, który powiedział, że Petera nie ma sensu porównywać do którejkolwiek z obecnych gwiazd, a równać mu może się tylko Remco Evenepoel. Sam mistrz zareagował na to dość wymownie.

“Między mną a nim jest różnica. Ja sam siebie stworzyłem. Z tego, co widzę, Remco kreuje ekipa Quick-Step” – stwierdził.

To Top