Świat

Światło zgasło. Definitywny koniec Gazprom-RusVelo

Gazprom - Rusvelo
Gazprom - Rusvelo

Drużyna Gazprom-RusVelo, której odebrana została licencja UCI została rozwiązana, a kolarze mogą szukać innych ekip. Jej menedżer, Renat Khamidulin ma jednak pretensje do władz, że te… nie pomogły jego ekipie przetrwać.

Rosyjska formacja straciła prawo do rywalizacji po tym, jak kraj zaatakował Ukrainę. Ekipa robiła wszystko, by przetrwać – starała się znaleźć nowego sponsora i wywalczyła u UCI zgodę na to, by, gdy ten się znajdzie, powrócić do peletonu, nawet mimo swojego niechlubnego rodowodu.

Walka została jednak zakończona Khamidulin w rozmowie z “Cyclingnews” przekazał, że zwolnił kolarzy z kontraktów, podobnie, jak całą obsługę – razem prawie 60 osób. “Szukaliśmy partnera, ale trwa to tak długo, że nie mogę trzymać dłużej nikogo w niepewności” – powiedział. Dodał, że to “tragedia”, bo miał świetną, zdolną do wygrywania i dobrze zorganizowaną logistycznie drużynę.

Jednocześnie, Rosjanin ma żal do władz UCI, że te… nie pomogły mu w poszukiwaniach. “Przez to, że nic nie robili, byli przeciwko nam” – stwierdził.

Niestety, wobec upadku grupy kolarzom trudno może być znaleźć nowe ekipy w środku sezonu. Z drugiej strony – wiele grup ma problemy kadrowe przez liczne przypadki chorób.

To Top