Świat

Mistrz wrócił do treningów na szosie! “Najszczęśliwszy dzień”

Egan Bernal trenuje na szosie
Egan Bernal trenuje na szosie / źr. Instagram zawodnika

Egan Bernal (Ineos Grenadiers), który pod koniec stycznia, w trakcie treningu zaliczył poważny wypadek, w niedzielę pierwszy raz wyjechał na szosowy trening. “To najszczęśliwszy dzień w moim życiu” – napisał.

Kolumbijczyk w trakcie jazdy na maszynie czasowej wjechał w stojący autobus. Początkowo doniesienia na temat stanu jego zdrowia były względnie optymistyczne, lecz szybko okazało się, że sytuacja jest naprawdę poważna. Do tego stopnia, że istniało bardzo realne ryzyko, iż Bernal nie będzie w stanie odzyskać sprawności.

Na szczęście medycyna działa obecnie cuda, a Egan Bernal bardzo szybko stanął na nogi, choć początkowo – wspierając się specjalistycznym sprzętem. Jego rehabilitacja przebiegała dotąd bardzo sprawnie, a dziennikarze z Kraju Kawy zaczęli donosić o możliwym powrocie do rywalizacji… jeszcze w 2022 roku.

O tym, że staje się to scenariusz realny świadczy fakt, że triumfator Tour de France w niedzielę wyjechał na szosowy trening. “To najszczęśliwszy dzień w moim życiu! Po dwóch miesiącach i 20 złamanych kościach jestem i… chcę więcej” – napisał.

To Top