Świat

Kuriozalna pomyłka! Zaczął świętować triumf… zbyt wcześnie

Kuriozalna pomyłka na trasie Tour de Normandie
Kuriozalna pomyłka na trasie Tour de Normandie

Do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę, podczas finałowego etapu wyścigu Tour de Normandie (kat. 2.2). Jeden z zawodników w końcówce rywalizacji… źle policzył okrążenia i zaczął świętować wygranie odcinka.

Siedmioetapowa impreza kończyła się liczącym 142 kilometry aktem z metą w Caen. Końcówka rozgrywana była na rundach i… to zgubiło jednego z zawodników, Nolana Mahoudo (VC Pays de Loudeac). Kiedy jadąc w trójkowej akcji zbliżał się do końca okrążenia, podkręcił tempo i przejechał przez linię mety jako pierwszy, unosząc ręce w geście triumfu.

Radość nie trwała jednak długo, bo szybko okazało się że pokonać musi… trzy dodatkowe kilometry. Pozostało mu jedynie z wyrazem wielkiego zawodu obejrzeć się i ujrzeć nadjeżdżający z dużą prędkością peleton.

Czytaj również: Kolarz na ulicach Kijowa podbił Internet

Ostatecznie losy odcinka rozstrzygnął finisz dużej grupy, w którym najlepszy okazał się Holender, Coen Vermeltfoort (VolkerVessels).

Tymczasem, podobne pomyłki zdarzały się zawodnikom także wcześniej. Kilka lat temu, w trakcie Giro d’Italia 2017 takiego pecha miał Słoweniec, Luka Pibernik.

To Top