Amatorzy

Rusza PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk!

Już 3 kwietnia w stolicy polskiego kolarstwa, czyli Sobótce rusza cykl największych wyścigów kolarskich dla amatorów – PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk. 

Na ten sezon organizatorzy przygotowali 10 edycji wyścigów dla amatorów i kolarzy masters. Będą płaskie, szybkie odcinki dla każdego kto lubi finisze z grupy. Będą edycje bardziej wymagające lub wręcz górskie w Szklarskiej Porębie czy Złotoryi. Będzie również jazda indywidualna na czas pod górę z Kowar na przełęcz Okraj. Wszystko to na Dolnym Śląsku w miesiącach od kwietnia do października.  Zabawę w 2022 roku rozpoczyna i kończy Sobótka w której zaplanowane są dwie edycje ale o różnym przebiegu trasy i stopniu trudności. 

W pierwszą niedzielę kwietnia  w ramach Ślężańskiego Mnicha, który tradycyjnie i oficjalnie otwiera sezon kolarski w Polsce, amatorzy powalczą o pierwsze trofea, punkty i pamiątkowe wspomnienia. Punktualnie o godzinie 9:30 spod jedynej w kraju Alei Sław Kolarskich ruszą kolarze amatorzy podzieleni na grupy wiekowe oraz dwa dystanse. Na krótszym FUN do przejechania będzie 31 km. Dystans dłuższy PRO to 62 km. Runda jest ciekawa, w połowie pofałdowana i łączy dwa powiaty oraz trzy gminy. Kolarze przejadą przez Gminę Sobótka, Łagiewniki oraz Jordanów Śląski. Po drodze bardzo kolarska Oleszna, podjazd pod Strzegomiany oraz 2,3 km od Księginic Małych na szczyt Winnej Góry. Będzie też trochę bocznego wiatru na przejeździe przez Piotrówek, Tomice i Glinice. Długa bo prawie ośmiokilometrowa niemalże prosta droga z Jordanowa Śląskiego do Sobótki i Masyw Ślęży na horyzoncie. To u jego podnóża jest meta, ale wcześniej trzeba się wspiąć na ul. Garncarską oraz szczyt św. Anny w Sobótce. 

Zapisy oraz wszystkie informacje na viadolnyslask.pl oraz FB Via Dolny Śląsk.

Na moc sportowych emocji zapraszają:
PKO Ubezpieczenia sponsor tytularny cyklu
PKO Leasing sponsor oficjalny
Dolny Śląsk
Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka Mirosław Jarosz
oraz organizator Ślęża Sobótka Bike Academy 

Informacja prasowa

Portal kolarsko.pl objął również patronat nad całym cyklem PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

To Top