Świat

Volta a Catalunya: Joao Almeida wygrał czwarty etap

Damian Warwas/Kolarsko.pl

Joao Almeida (UAE Team Emirates) wygrał czwarty etap Volta a Catalunya.

W czwartek przed kolarzami stało kolejne, górskie wyzwanie – 166-kilometrowy odcinek z metą na podjeździe Boí Taüll. Wspinaczka liczyła 13 km o średnim nachyleniu 6%, a swoje zrobić miały dodatkowo trudne warunki, przede wszystkim – panujący chłód.

W pierwszej fazie rywalizacji trwała długa walka o to, by ruszyć w odjeździe dnia. Po batalii ostatecznie wysforowała się siódemka grasantów: Marc Soler (UAE Team Emirates), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Juan Lopez (Trek-Segafredo), Jesus Herrada (Cofidis), Hugh Carthy (EF Education – Easy Post), Mark Donovan (Team DSM) oraz Mikel Bizkarra (Euskaltel). Peleton, prowadzony przez AG2R – Citroen, drużynę lidera dokładnie ich jednak pilnował, nie pozwalając na to, by zyskali duży zapas.

30 kilometrów od mety grupka na czele miała tylko dwie minuty zapasu – za mało, by marzyć o triumfie etapowym. Po kolejnych siedmiu kilometrach akcja właściwie się zakończyła, a przynajmniej… tak się wydawało, bo Armirail i Donovan ponownie odskoczyli, zyskując 90 sekund. Wszystkie akcje skończyły się jednak jeszcze przed minięciem znacznika pokazującego, że do mety zostało 5 kilometrów.

W finale walczyli główni faworyci całego wyścigu. Rozstrzygnął trzyosobowy sprint, w którym błysnął Joao Almeida, dając swojej ekipie kolejne już zwycięstwo w tym sezonie.

To Top