Świat

Thibau Nys zostanie stażystą Trek-Segafredo

19-letni Thibau Nys, którego specjalnością są wyścigi przełajowe zostanie tego lata stażystą Trek-Segafredo – poinformowała redakcja “Het Nieuwsblad”. Młody Belg od 2023 roku będzie z kolei pełnoprawnym członkiem formacji World Teams.

Młody zawodnik występy “na błocie” łączy ze znakomitymi startami na szosie. W 2021 roku został mistrzem Europy w kategorii U-23, a na mistrzostwach świata zajął szóste miejsce. Aktualnie jest zawodnikiem przełajowego Baloise-Trek Lions, który z szosową ekipą łączy główny sponsor – producent rowerów.

Luca Guercilena, menedżer Trek-Segafredo przyznał w rozmowie z “Het Nieuwsblad”, że już tego lata Nys zostanie stażystą drużyny, a swoje szanse będzie otrzymywać przede wszystkim w imprezach jednodniowych. Od 2023 roku z kolei prawdopodobnie będzie “pełnoprawnym” członkiem ekipy World Teams.

Nie do końca wiadomo jednak, czy taki scenariusz będzie… zgodny z przepisami UCI. Kontrakt z “Lwami” wiąże bowiem Nysa do 2024 roku. Ponieważ jest to zespół zarejestrowany w międzynarodowej unii, nie jest jasne, czy Thibau będzie mógł reprezentować zarówno tę ekipę, jak i szosową. Być może będzie musiał formalnie “w całości” przejść pod nowe skrzydła.

To Top