Świat

80 kilometrów rowerem po ulicach Kijowa. “Pomoc humanitarna”

Mimo, iż w Kijowie – stolicy Ukrainy trwa ostrzał artyleryjski, a rosyjskie wojska niezmiennie starają się zdobyć miasto, życie w nim nie zamiera. Jeden z kolarzy-amatorów w niedzielę pokonał 80 kilometrów po ulicach miasta.

Od początku agresji Rosji na Ukrainę widzimy, że ludzie, mimo okrucieństwa wojny starają się za naszą wschodnią granicą prowadzić na tyle normalne życie, jak to tylko możliwe. W pierwszych dniach po ataku sieć podbiło nagranie amatora, jadącego na trening w Kijowie. Jak się okazuje, takich śmiałków jest więcej.

Użytkownik Stravy o nicku “Stas PCLG” opublikował swoją niedzielną aktywność z Kijowa. To 80-kilometrowa jazda zatytułowana “pomoc humanitarna”. Pokonanie takiej trasy zajęło mu pięć godzin.

Pytany o to, czy nie czuje zagrożenia przyznał, że choć co parę godzin wyją syreny, ostrzegające przed nalotem, tak naprawdę…. sporadycznie ktoś zwraca na nie uwagę. Dodał też, że części miasta po których się porusza wolne są od Rosjan, którzy starają się teraz atakować z innych kierunków.

Pełną aktywność zobaczyć można tutaj: https://www.strava.com/activities/6818846943

To Top