Amatorzy

Force Maraton MTB Orzesze już w pierwszy weekend kwietnia

Po przerwie spowodowanej koronawirusem Fundacja Aktywni oraz Force Bike Polska zapraszają na kolejną edycję Force Maratonu MTB Orzesze, która odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia (3.04). W ten dzień zawodnicy po raz kolejny będą rywalizować po orzeskich, leśnych ścieżkach. Po raz pierwszy, maraton będzie również jedną z rund Akademickich Mistrzostw Śląska w Kolarstwie Górskim.

Poprzednie edycje Force Maratonu wygrywali między innymi Mateusz Nieboras, Marcin Budziński czy Dariusz Batek. Również wśród kobiet rywalizacja była zacięta, ponieważ na najwyższym stopniu podium stawały między innymi Zuzanna Krzystała czy Marta Turoboś. Kto okaże się najlepszy w tym roku?

Start, tak jak w latach poprzednich, zaplanowany jest z boiska w Orzeszu Jaśkowicach, skąd zawodnicy wyruszą na dwa dystanse – 36 oraz 73 km. Trasa obejmuje tereny wokół najwyższego szczytu Płaskowyżu Rybnickiego – Ramży, gdzie zawodnicy będą mogli spotkać się z podjazdami, zjazdami, szerokimi leśnymi duktami i singlami. Dystans długi maratonu to ponad 1000m przewyższenia, także każdy powinien sprawdzić swoją formę po zimowej przerwie.

Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 9:00 – 11:30. O godzinie 12:00 wystartuje dystans długi, natomiast 5 minut później mini maraton.

Każdy z uczestnik otrzyma bon na ciepły posiłek i napój oraz upominek od sponsora głównego – Force Bike Polska. Jeśli nie jesteście pewni sprzętu po zimie to dostępne będzie również stoisko przygotowane przez Spider Suspensions. Nie zabraknie oczywiście także wspaniałej kolarskiej atmosfery!

Jeżeli jeszcze się nie zapisałeś, możesz zrobić to tutaj → http://maratonmtborzesze.pl/, obowiązują tylko zapisy internetowe.

Aby być na bieżąco śledź również nasze wydarzenie na facebook’u → https://www.facebook.com/events/911478029552580

Do zobaczenia w Orzeszu!

To Top