Świat

Caleb Ewan liderem Lotto Soudal na Mediolan – San Remo. Team DSM szykuje niespodziankę?

Caleb Ewan
Caleb Ewan / fot. Lotto Soudal

Dwa pierwsze zespoły – Lotto Soudal i Team DSM – ogłosiły swoje składy na sobotni monument, Mediolan – San Remo. Liderem tego pierwszego będzie od dawna czyhający na zwycięstwo Caleb Ewan. W drugim zobaczymy co najmniej dwóch zawodników, mogacych sprawić niespodziankę.

Australijski sprinter pokazywał już w przeszłości, że podchwytliwa końcówka zmagań nie stanowi dla niego przeszkody. W 2021 i 2018 roku kończył zmagania na drugiej pozycji, przegrywając za każdym razem jedynie z samotnym uciekinierem – odpowiednio Jasperem Stuyvenem i Vincenzo Nibalim.

W 2022 roku Ewan będzie liderem Lotto Soudal, a w składzie obok niego znaleźli się także Philippe Gilbert, Roger Kluge, Harry Sweeny, Frederik Frison, Maxim van Gils i Florian Vermeersch.

Ciekawie wygląda sytuacja Team DSM, który może liczyć zarówno na zaskakujący atak z większej odległości (Soren Kragh Andersen sygnalizował ostatnio wysoką formę), jak i walkę w sprincie (John Degenkolb). Obok nich do walki staną Nico Denz, Nils Eekhoff, Andreas Leknessund, Joris Nieuwenhuis i Kevin Vermaeke.

To Top