Świat

Dobry dzień polskich kolarzy. Marek Kapela wygrywa, Karolina Perekitko i Bartosz Rudyk wysoko

Niedziela była dla polskich zawodników i zawodniczek udanym dniem. W juniorskim Izegem – Kachtem zwyciężył Marek Kapela (Mazowsze Serce Polski), zaś na podiach innych imprez stawali Karolina Perekitko i Bartosz Rudyk.

18-letni Kapela, który w sobotę, w Nokere Koerse był 46., finiszując w głównej grupie, dzień później zwyciężył w Izegem – Kachtem. Polak znalazł się w trójce zawodników, którzy uciekali od samego startu. Byli w niej też inny nasz kolarz, Franciszek Kaczorowski oraz Belg, Sam Neerinckx. Kaczorowski z powodu bólu pleców odpadł jednak z czołówki, która między sobą stoczyła batalię o zwycięstwo. Górą był nasz reprezentant.

Marek Kapela jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu.

Karolina Perekitko druga we Francji

Karolina Perekitko finiszowała jako druga w Les Boucles de Seine et Marne. Polka przegrała jedynie z Simone Boilard z Kanady, zawodniczką ekipy St. Michel-Auber.

Bartosz Rudyk drugi w Chorwacji

Niedziela była też dniem, w którym na podium stanął Bartosz Rudyk. Zajął od drugie miejsce na finałowym etapie Istrian Spring Trophy, wyścigu UCI kategorii 2.2. 23-latek w czołówce meldował się też na pierwszym etapie – był czwarty.